Kurumsal Kimlik

Marka tasarımı, kurumsal kimlik ya da kurum kimliği gibi farklı türde görünen bu ilginç başlıklar aslında temelinde aynı anlam ihtiva etmektedir. Kurumsal kimlikte temel amaç çalışanlarla, işletme arasında görsel bir bağ oluşturmaktır. Ancak çalışanlarınızdan daha da önemli olan konu ise hiç kuşkusuz müşterilerinizdir. Peki Kurumsal kimlik neden önemlidir? Kurumsal kimlik iş, şirket ve marka gibi kelimeler öncelik olarak soyut kelimeler olsalar da, bunlara görsel olarak bir form verdiğiniz zaman, tüm bunlar dış dünyada sizi müşterilerinize karşı temsil edeceklerdir. Kurumsal kimlik sayesinde insanlar sizi kolayca hatırlayacak ve rakiplerinizden sizi ayırt edeceklerdir. Sıradan bir şirket gibi görünmemenin en kolay yolu kurumsal bir kimliğinizin olmasıdır.

Mükemmel bir şirket olmanın yolu sadece logo ile olmaz. Mükemmel bir kurumsal kimliğe de sahip olmanız gerekmektedir. Sadece yazı tipleri ile değil, aynı zamanda kurumsal renklere ve grafiklere dek uzanan bir alandır.

Tasarım365 ekibi olarak sizin işletmeniz için harika kurumsal kimlik tasarlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Ekibimizle birlikte bu işin uzmanıyız ve sizin şirketinizi rakiplerinizden ayırt edecek harika kimlik tasarımlarımızla ayırt edici bir özellik kazanacağınıza emin olabilirsiniz.

Kurumsal kimlik tasarımı yaparken edindiğimiz deneyime bağlı olarak müşterimizin kimliğini en iyi şekilde ortaya çıkarak tasarımlara imza atmaktayız. Örneğin bir güvenlik şirketinin tasarımı, yeşile ve doğaya önem veren bir şirketle aynı olamaz ve onları temsil eden tasarımları öne çıkarmayı iyi bilmekteyiz. İşletmenizin görsel bileşenleri bizim için çok önemlidir. Örneğin zarflar, antetli kağıtlar, bardaklar, kartvizitler, araçlar ve hatta tişörtlere kadar önceden tanımlanmış olan tarzlarda olmalıdırlar. Böylece kurumsal kimliğinizi öne çıkartmış, müşterilerinizin gözünde çok daha saygın ve güvenilir bir konuma erişmiş olacaksınız. İşletmenizin görsel bileşenlerinin tüm aşamalarında biz olacağımız için, tüm bu bileşenler arasında mantık ve tutar oranı yüksek olacaktır. Çalışmalarımız sayesinde markanızın prestijini ve duruşunu güçlü bir şekilde arttıracaksınız. Bizimle çalışmanız halinde kurumunuz için gerçek anlamda kurumsal bir kimlik yaratabilir, müşterileriniz ve diğer iş ortaklarınız ile aranızda güçlü bir ilişki kurabilirsiniz. Markanızın en doğru temel unsurları oluşturması, çalıştığınız alan uygun ve görsel olarak bakan herkesi tatmin edecek tasarımlara imza atabiliriz. Tüm bunların yanında kurumunuz için istediğini ek materyallerle ilgili destek vererek markanızın hedeflediğinizden daha fazla geniş kesimlerce bilinirliğini arttırarak sizlere destek verebiliriz. Kendi markanızı oluşturmak için beklemenize gerek olmadığını düşünmekteyiz. Tasarım365 ekibi olarak Kurumsal kimlik tasarımınızda önemli bir destek vererek bu işin altından kolayca çıkabileceğinizi düşünmekteyiz.

Kurumsal kimliklerin bir kurumun görünen yüzü olduğunu asla unutmamalısınız. Öyle ki müşterilerinizin aklında hep bu kimlik şeklinde tasvir edileceksiniz. Hatta müşterileriniz, sizi yakın çevresine anlatırken bile kimliğinizi öne çıkararak tasvir edecek bu şekilde tanıtacaktır. Bundan dolayı akılda kalıcı bir kurumsal kimlik için mutlaka bize başvurmalısınız. Hizmetlerimizden kesinlikle memnun kalacağınıza eminiz. Akılda kalıcı kimlik tasvirleri için sizlerin daima yanında olacağız.